С поглед към бъдещето – среща с бъдещите първокласници

26/02/2026

 В навечерието на годишнината от обесването на Васил Левски учители и директорът на ОУ "Христо Ботев", гр. Бургас, кв. Ветрен гостуват в ДГ "Калина Малина" на вълнуващо мероприятие, посветено на бъдещите първокласници. Срещата има за цел да насърчи плавния преход на децата към училище и да създаде първи мост на доверие и приятелство между тях и бъдещите им учители.

В уютната и приветлива атмосфера на детската градина бъдещите първокласници, под ръководството на своите учители – госпожа Несрин Караалиева и госпожа Радослава Русева – показват отлична подготовка, знания и увереност. Те с желание отговарят на въпросите, зададени от бъдещия им учител – госпожа Боряна Цвяткова, и доказват, че са готови за следващата важна стъпка в своето образование.

Към празничната програма се присъединяват и ученици от четвърти клас на ОУ "Христо Ботев". Заедно с децата те пеят любими песни под съпровода на акордеона на господин Стоян Николов, рисуват и създават истинска атмосфера на радост, творчество и вдъхновение. С топли думи и усмивки учениците поздравяват учителите и директора на училището – госпожа Живка Тодорова.

Срещата преминава в дух на уважение към делото на Апостола на свободата и оставя у всички участници усещане за общност, приемственост и надежда.

На раздяла всички си пожелават нови срещи – вече в класните стаи на бъдещото училище. Изказваме сърдечни поздравления и благодарност към директора на ДГ "Калина Малина" – госпожа Татяна Димитрова, както и към целия екип на детската градина за топлото посрещане, грижата и уюта, които създават за децата всеки ден.